Den kortärmade unisex-pikétröjan Beryl med en tygvikt på 220 g/m² är tillverkad av 70 % OCS-certifierad ekologisk bomull blandad med 30 % återvunnen polyester, vilket gör den till ett mer hållbart alternativ som passar för en mängd olika tillfällen och aktiviteter. De ribbstickade muddarna ger en sofistikerad look och bibehåller pikétröjans form. Varje bit har en spårare från Aware, vilket säkerställer full transparens i dess ansvarsfulla produktionsresa.
0,89 kg
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XXS | |
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XS | |
| 3XS |
| Antal | 1 | 25 | 50 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 289,00 | 278,00 | 267,00 |
Väskor och accessoarer som med en moderiktig kombination av utomhusliv och urbana trender.
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 51 |
| CO2-avtryck | 0,89 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Piké stickad av Ekologisk bomull Återvunnen polyester, 220 g/m2 |
| Förpackning | 40st |
| Bruttovikt | 11kg |
| Vikt | 10,45kg |
| Förpackning | 50x37x24cm |
| GTIN / EAN | 8713159745907 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | OEKO-TEX®OCS,OEKO-TEX®BSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 267 |
| M | 409 |
| L | 337 |
| XL | 165 |
| 3XL | 45 |
| 3XS | 19 |
| 4XS | 20 |
| XXS | 40 |
| XS | 79 |
| XXL | 100 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris/st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |