Den kortärmade unisex-T-shirten Azurite är tillverkad av 100 % OCS-certifierad ekologisk bomull med en tygvikt på 160 g/m², vilket gör den mjuk och bekväm att bära. Med rund halsringning, dubbelnålssömmar och enbart storleksetikett i nacke som ger plats för egen logo. Varje bit har en spårare från Aware, vilket säkerställer full transparens i dess ansvarsfulla produktionsresa.
0,89 kg
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XXS | |
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XS | |
| 3XS |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 145,00 | 138,00 | 134,00 | 132,00 |
Väskor och accessoarer som med en moderiktig kombination av utomhusliv och urbana trender.
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 54 |
| CO2-avtryck | 0,89 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Single jersey av Ekologisk bomull, 160 g/m2 |
| Förpackning | 50st |
| Bruttovikt | 9kg |
| Vikt | 8,55kg |
| Förpackning | 51x37x19cm |
| GTIN / EAN | 8713159743828 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | OEKO-TEX®OEKO-TEX®,OCSBSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 295 |
| M | 454 |
| L | 352 |
| XL | 203 |
| 3XL | 48 |
| 3XS | 46 |
| 4XS | 47 |
| XXS | 48 |
| XS | 98 |
| XXL | 98 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris/st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |