Den kortärmade unisex-T-shirten Balfour av ekologiskt OCS-material är ett snyggt och bekvämt val. Den är tillverkad av 95 % ekologisk bomull och är mjuk att ta på, medan 5% elastan ger en stretchig passform. Designad med rund hals och korta ärmar ger den en modern vardagslook, och tygvikten 200 g/m² ger plagget en slitstark och högkvalitativ känsla. Varje bit har en spårare från Aware, vilket säkerställer full transparens i dess ansvarsfulla produktionsresa.
0,89 kg
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XXS | |
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XS | |
| 3XS |
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 196,00 | 189,00 | 183,00 | 180,00 |
Väskor och accessoarer som med en moderiktig kombination av utomhusliv och urbana trender.
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 51 |
| CO2-avtryck | 0,89 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Single jersey av 95% Elastan och 5% Ekologisk bomull, 200 g/m2 |
| Förpackning | 50st |
| Bruttovikt | 10kg |
| Vikt | 9,5kg |
| Förpackning | 50x35x25cm |
| GTIN / EAN | 8713159745587 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | OEKO-TEX®OEKO-TEX®,OCSBSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 298 |
| M | 448 |
| L | 349 |
| XL | 200 |
| 3XL | 50 |
| 3XS | 50 |
| 4XS | 50 |
| XXS | 50 |
| XS | 100 |
| XXL | 100 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris/st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |